Innowacyjne oświetlenie zwiększa bezpieczeństwo jazdy po zmroku

W ostatnim tygodniu października cofamy zegarki o godzinę i na poważnie zaczynamy przygotowania do zimy. Dla kierowców oznacza to, że jazda po zmierzchu i przy słabszej widoczności przez najbliższe miesiące będzie normą. Dla właścicieli samochodów marki Opel nie jest to aż tak przykra wiadomość, ponieważ Opel znany jest z demokratyzacji innowacyjnych i inteligentnych technologii oświetlenia. W wielu modelach oferuje najnowocześniejsze reflektory LED, które automatycznie dostosowują wiązkę świetlną do sytuacji i otoczenia. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest druga generacja wyznaczających trendy matrycowych reflektorów IntelliLux LED®, dostępnych również w nowym Oplu Insignii Country Tourer. Flagowy Opel w uterenowionej wersji jest eleganckim i uniwersalnym kombi, które noc zamienia w dzień. Dzięki znacznej poprawie widoczności istotnie wzrosło bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów oraz innych użytkowników drogi.

Nowe sportowe oblicze w klasie luksusowych limuzyn

A7 Sportback wyraźnie odzwierciedla nowy język stylistyczny Audi i spełnia stylistyczne obietnice zawarte w serii pojazdów studyjnych prologue. Czterodrzwiowe coupé jest bardzo progresywne i wyznacza nowe standardy w klasie luksusowych limuzyn. Ucieleśnia zupełnie nowy styl Gran Turismo – z dynamicznym przebiegiem linii, kompleksową cyfryzacją, sportowymi doświadczeniami z jazdy i z koncepcją uniwersalnej przestrzeni.

Zadbaj o widoczność

Zwłaszcza jesienią kierowca powinien zadbać o czystość szyb oraz świateł w swoim samochodzie. To czas, gdy deszcze i mgła mogą negatywnie wpływać na widoczność, a w dodatku przy kiepskiej pogodzie auto łatwiej ulega zabrudzeniu.

Kultowy samochód trafił pod młotek

Jedna z legend motoryzacji, ikona lat 60. XX wieku, bohater kultowych filmów i prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny samochód wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Mowa o Austin Mini 850, którego posiadaczem można zostać już w najbliższą niedzielę. Na licytację w internetowym domu aukcyjnym Catawiki trafił model z pierwszej linii produkcyjnej marki, z 1959 roku.

Wersja STYLE naszpikowana wyposażeniem

Kompaktowy SUV ŠKODA KAROQ jest pojazdem uniwersalnym – dla rodziny i do biznesu, do codziennej jazdy oraz wypoczynku. Oprócz przestronnego wnętrza, najnowocześniejszej technologii i dobrze przemyślanego wyposażenia, ŠKODA KAROQ wyróżnia się także praktycznością i funkcjonalnością. Po otwierającej cennik wersji AMBITION, duże wrażenie robi kolejna z dostępnych wersja wyposażenia STYLE.

Jeleń na drodze

W ostatnich dniach, na ul. Piłsudskiego w Limanowej policjanci podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariusze w patrolu zmotoryzowanym napotkali tutaj …jelenia. W asyście radiowozu, którym policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych ostrzegali innych uczestników ruchu drogowego, zwierzę całe i zdrowe dotarło do bardziej przyjaznych mu terenów leśnych.

5 epickich Land Cruiserów

Ile charakterów, tyle Land Cruiserów. Terenowa Toyota ma wiele do zaoferowania każdemu poszukiwaczowi przygód. Oto 5 egzemplarzy, z których właściciele bądź entuzjaści wycisnęli więcej, niż sięga wyobraźnia niejednego mieszczucha.

Opel Crossland X z fabryczną instalacją LPG

Elegancki, ale funkcjonalny Opel Crossland X jest teraz dostępny w wersji pozwalającej na oszczędną jazdę dzięki niskim kosztom paliwa i ulgom podatkowym[1] za korzystanie ze skroplonego gazu (LPG — Liquefied Petroleum Gas). Miejski crossover o wyglądzie SUV‑a jest również pierwszym samochodem dostępnym w wersji zasilanej LPG, w którym zastosowano innowacyjny elektroniczny multizawór. Poprawia on kulturę pracy układu przy kończącym się zapasie gazu w porównaniu z konwencjonalnymi instalacjami LPG.

Nawigacja

Nasza społeczność