Wypadki drogowe z udziałem dzieci

W 2016 roku w Polsce odnotowano 2 973 wypadki z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat. W Unii Europejskiej co roku śmierć ponosi ponad 600 dzieci w wieku 0-14 lat co stanowi 2,4% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.1 W zeszłym roku w Polsce odnotowano 2 973 wypadki z udziałem dzieci, z czego 72 zdarzenia były śmiertelne, a 3 260 dzieci doznało w nich obrażeń.2 W tym samym roku wskaźnik zagrożenia wypadkami polskich dzieci był o ponad 50% wyższy niż średnio w UE.3 Dlatego edukacja najmłodszych jako pieszych, pasażerów, czy rowerzystów, ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze.

Dla siedmiorga

Na wystawie motoryzacyjnej w Los Angeles Lexus zaprezentował model RX L – od dawna oczekiwaną wersję swego bestsellerowego crossovera z trzema rzędami foteli. Choć auto zostało wydłużone tylko nieznacznie, dzięki pomysłowym rozwiązaniom umożliwia wygodne podróżowanie siedmiu osobom.

Kompaktowa rewolucja w dziedzinie bezpieczeństwa

8 grudnia 1982 roku Mercedes-Benz oficjalnie zaprezentował serię modelową 190 (W 201). Tak zaczęła się pełna sukcesów historia Klasy C, jak nazywa się modele tego segmentu od 1993 roku. Mała limuzyna stanowiła prawdziwy przełom, techniczny i estetyczny. Zdobyła mocną pozycję na rynku, a równocześnie zapisała na swoim koncie liczne osiągnięcia w motorsporcie, takie jak triumfy w Niemieckich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych (DTM). Dziś W 201 to popularny młody klasyk, niemal tak rześki jak w dniu swojego debiutu.

Pechowa trzynastka

Awaria skrzyni biegów wykluczyła niestety polską załogę NAC Rally Team z rywalizacji w rajdzie East African Safari Classic Rally 2017. Na trzy dni przed końcem maratonu Polacy zajmowali bardzo dobre 13. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. „Trzynastka” okazała się niestety dla nich pechowa...

Światowy debiut Mitsubishi Connect

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłasza światowy debiut nowego pakietu usług w świadczonych ramach samochodowego systemu łączności MITSUBISHI CONNECT – zdalnych usług bezpieczeństwa ("Safeguard and Remote Services"). Prezentacja nowego pakietu odbyła się podczas Los Angeles Auto Show 2017. Innowacyjna platforma usług zapewni właścicielom pojazdów bezpieczną i wygodną jazdę oraz będzie w stanie zintegrować się z szeroką gamą samochodowych rozwiązań opartych na systemach łączności.

Przewaga zdefiniowana na nowo

Nowe Audi A8 prezentuje przyszłość samochodów klasy luksusowej. Czwarta generacja flagowego modelu marki z Ingolstadt, ze swym nowym językiem stylistycznym, innowacyjną koncepcją obsługi dotykowej i konsekwentną elektryfikacją napędu, po raz kolejny stanowi wyznaczany przez „Przewagę Dzięki Technice” punkt odniesienia dla innych marek. Audi A8 to również pierwszy na świecie samochód produkcji seryjnej, stworzony z myślą o automatycznej jeździe. Począwszy od roku 2018, Audi stopniowo będzie wdrażać do produkcji seryjnej funkcje jazdy automatycznej: parkowania, wjazdu do garażu i jazdy w korkach.

Ponad sto lat ewolucji

U zarania dziejów motoryzacji, kierownica nie była oczywistym wyborem: pierwsze pojazdy sterowało się z pomocą dźwigni lub korby. Kierownice pojawiły się pod koniec XIX wieku i od tego czasu przeszły ogromną przemianę w zakresie materiałów, z których są wykonane i funkcji, które mogą spełniać. Dzięki eksponatom zebranym w ŠKODA MUSEUM można prześledzić ewolucję, jaką ta część samochodu przeszła na przestrzeni ostatnich stu lat.

Nawigacja

Nasza społeczność